Vítejte na webu ZŠ Horní Jelení

Projekt Edison

Jak probíhal projekt Edison, který organizuje vysokoškolská organizace AISEC (více o projektu na http://aiesec.cz/pro-skoly/ ), se dozvíte z poutavého vyprávění našich žákyň Gabriely a Martiny Kohoutkových z 8. ročníku, které popsaly dění ve škole jak z pohledu žákyň účastnících se prezentací, tak z pohledu hostitelské rodiny. Týden u nich pobývala studentka Saša z Ruska. Ve fotogalerii najdete fotoalba s fotkami z této vydařené akce.

Mgr. Petra Burcalová | 23.09.2016 v 20:57

Pokusy ve 4. B

Žáci 4. B zkoumají přítomnost vody v půdě a složení půdy.

Mgr. Radka Bednářová | 22.09.2016 v 15:59

Hledá se vítěz

Do finále cyklistického závodu Hledá se vítěz se hned dvakrát nominovali dva naši závodníci.

Ing. Pavla Nádeníková | 21.09.2016 v 08:17

Projekt Edison může odstartovat

Dnes se žáci 5. třídy začali seznamovat se zahraničními studentkami, které budeme příští týden hostit v naší škole. Při skupinové práci se dozvěděli, kde se nacházejí rodné země stážistek, příslušné země vyznačili na slepé mapě, vybarvili vlajky a v anglickém jazyce napsali jednoduchý medailonek o každé dívce. K vyhledání potřebných informací žáci pracovali se školními tablety. Vše mohou naši žáci zhlédnout vystavené na nástěnce a návštěvníci našich stránek ve fotogalerii. Ačkoliv dnes proběhlo seznamování jen na papíře, v pondělí už se žáci mohou těšit na živé setkání.

Mgr. Petra Burcalová | 16.09.2016 v 15:36

Škola v přírodě-přírodní společenstva

Rostliny a živočichové, kteří žijí ve společném životním prostředí, tvoří přírodní společenstvo. V těchto společenstvech se nacházejí a žijí spolu organismy, které potřebují pro život podobné podmínky. Žáci 1.-4. třídy si vyšli již tradičně na podzimní vycházku do přírody. Předmětem zkoumání byla právě přírodní společenstva zahrady, pole, lesa a rybníka. Šestičlenné týmy dostaly karty, na které zapisovaly rostliny, živočichy a houby, které žijí ve společném životním prostředí. Nejpilnější průzkumníci byli odměněni drobnými dárky.Nejvyšší počet bodů ( 115) dosáhl tým : Pírková V.,Pištorová S.,Chalupníková D., Chalupníková V., Kopecká G. a Modráčková N.

Mgr. Dagmar Petrovajová | 15.09.2016 v 11:49

Vstup na druhý stupeň

Od 5. do 7. září proběhl tradiční adaptační kurz žáků šesté třídy.

Mgr. Jiří Daněk | 08.09.2016 v 22:03

Škola hledá dvě hostitelské rodiny z řad našich žáků

Po roční pauze navštíví naši školu v rámci vzdělávacího projektu Edison 7 vysokoškolských studentek z různých koutů světa. V týdnu od 19. 9- 23. 9. budou mít žáci příležitost dozvědět se o těchto zemích: Jordánsko, Taiwan, Čína, Rusko, Turecko, Gruzie a Írán. Dívky budou ubytovány v rodinách našich žáků a paní učitelek. Pro studentky z Gruzie a Íránu stále hledáme dvě rodiny, které by byly ochotny dívky ubytovat. Zájemci mohou poslat e-mail na adresu info@zshj.cz. Předem děkujeme. Podrobněji se o projektu v naší škole dočtete v některém z příštích článků.

Mgr. Petra Burcalová | 02.09.2016 v 12:15

Zahájení školního roku 2016/2017

Dnes jsme ve škole přivítali 26 nových prvňáčků. Přejeme nejen jim pohodový a úspěšný školní rok.

Ing. Pavla Nádeníková | 01.09.2016 v 16:09

Na nový školní rok je škola připravena

V průběhu prázdnin jsme opravili podlahu ve školní družině a provedli další drobné opravy tak, aby pobyt ve škole byl příjemný pro žáky i zaměstnance. Prvního září přivítáme ve škole 26 prvňáčků, na které se těší jejich paní učitelka Mgr. Eva Kafková, asistentku pedagoga v první třídě DiS. Hanu Krpatovou, která bude pracovat také ve školní družině jako vychovatelka, novou kuchařku do školní jídelny paní Helenu Kolenyakovou, dva žáky do šesté třídy ze školy v Ostřetíně a všechny ostatní žáky a zaměstnance školy. Všem žákům a zaměstnancům přeji úspěšné zahájení školního roku a jeho bezproblémový průběh

Ing. Pavla Nádeníková | 25.08.2016 v 15:11

Slavnostní ukončení povinné školní docházky

Dne 30. června proběhlo slavnostní předávání vysvědčení žákům deváté třídy na městském úřadě. Přejeme jim mnoho úspěchů v dalším studiu i v osobním životě!

Ing. Pavla Nádeníková | 30.06.2016 v 11:19

Předprázdninové mlsání

Žáci první třídy se s letošním školním rokem rozloučili "sladce". Za peněžitou odměnu, kterou naše třída získala ve sběru papíru, jsme nakoupili ingredience na zmrzlinovoovocný pohár a potom už jsme jen kombinovali dle své chuti. Na fotografiích uvidíte, jak dětem chutnalo a na závěr ještě několik záběrů na výrobky a obrázky. Vydařené jsou zejména portréty rodičů, kterým tímto děkuji za spolupráci v průběhu celého roku a přeji krásné "prázdniny".

Mgr. Jiřina Divišová | 29.06.2016 v 12:20

Sportovní den na 1.stupni

Sportovní den pro žáky 1. stupně připravila paní učitelka Burcalová se žáky 6. třídy. Malí sportovci byli rozděleni do deseti družstev a na deseti stanovištích plnili nejrůznější sportovní aktivity. I přesto, že vysvědčení jsou již napsaná, všichni plnili úkoly zodpovědně a na jedničku. Za splnění aktivity získávala družstva malá písmenka, ze kterých v závěru soutěžící složili tajenku. Jakou? Na to se podívejte do fotogalerie. Paní učitelce Burcalové a šesťákům patří veliký dík. Všem přejeme krááásnou dovolenou a úúúžasné prázdniny.

Mgr. Dagmar Petrovajová | 28.06.2016 v 12:25

Zvířecí den ve 3. B

Pondělí bylo pro nás opravdu vyjimečné. Mohli jsme si do školy přinést zvířátko! Na návštěvě u nás ve třídě bylo morčátko, krysa, křeček, koťátko, ale i lovecký pes Brit. Naši spolužáci – chovatelé nám pověděli, jak se o zvířátka starají a co jejich mazlíčci všechno dovedou.

Mgr. Radka Bednářová | 27.06.2016 v 10:10

Návštěva na Nové Vsi

V úterý 21.6. se žáci 2.A a 1 . třídy vydali prozkoumat farmu Pohlových. Všichni jsme si pohladili telátka, kozu, prasátka. Koukali jsme, jak se pasou býci a kde se dojí mléko. Na závěr jsme ochutnali domácí mléčné výrobky.

Mgr. Eva Kafková | 23.06.2016 v 12:43

Angličtina a živě zpívané ukázky populární hudby podruhé

Dnes dopoledne se žáci 3. - 9. ročníků zúčastnili druhé části výchovně-vzdělávacího programu o populární hudbě a kultuře. V listopadu děti absolvovaly první část, ve které se seznámily s hudbou a kulturou z 50.- 80. let 20. století. Dnes se přenesly do období 80. let až po současnost. Opět zde zazněly hudební styly v pořadí, v jakém postupně vznikaly, např. pop rock, metal, hip hop, electronic a ‚boybands‘ pop. Žáci se na vystoupení trošku předpřipravili díky aktivitám a pracovním listům, které v hodinách angličtiny vypracovali. Celý pořad byl provázen českým a anglickým slovem s účastí rodilého mluvčího.

Mgr. Petra Burcalová | 20.06.2016 v 13:46

« Předchozí 1 2 3 4  …  Další »

Rychlé kontakty

Mapa umístění školy v ČR

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74

E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235

Další kontakty

Škola On-line

Školní akce

Dravci
pondělí 26.09.2016 od 10:30

Další školní akce

Finalista sCOOLweb 2016