Vítejte na webu ZŠ Horní Jelení

Výlet osmé třídy

V pátek 18. 5. vyrazili osmáci na školní výlet do Hradce Králové. Cíle jsme si stanovili dva – prohlídku historického centra a návštěvu multikina.

Mgr. Jiří Daněk | 27.05.2018 v 19:56

Škola nanečisto

Ve dnech 15. a 22. května si přišli budoucí prvňáčci vyzkoušet tzv. Školu nanečisto aneb jak jim to bude po prázdninách slušet ve školních lavicích.

Mgr. Jana Povodová | 24.05.2018 v 13:58

Veřejné obhajoby závěrečných prací

Ve dnech 28. - 30.května se konají veřejné obhajoby závěrečných prací žáků 9.třídy. Zveme všechny rodiče a další zájemce ke zhlédnutí řady zajímavých témat. Časový rozpis:

Ing. Pavla Nádeníková | 24.05.2018 v 11:58

Obora Žleby - výlet 4. a 3.A třídy

Ve středu 23.5.vyrazili žáci 3.A a 4.třídy na školní výlet do obory ve Žlebech. První zastávka byla na nádvoří zámku Žleby, kde se všichni posilnili, aby výlet vydrželi. Po vstupu do obory výletníci zhlédli areál a zvířata zde chovaná, poté se usadili na lavičky, kde zblízka viděli mláďata zvířat odchovaná v letošním roce. Poté se odebrali pod zastřešené posezení, kde na ně čekal program lukostřeleckého představení, na který navazoval turnaj v lukostřelbě. Na závěr byl odměněn nejlepší lukostřelec. Po tomto představení měli žáci přestávku, kdy si mohli vzít krotkého dravce na ruku. Program pak pokračoval krmením bílých jelenů, které mohli žáci pozorovat na vzdálenost cca 10 metrů. Z laviček žáci sledovali výcvik dravců a sov. Po programu si mohli nakoupit účastníci zájezdu suvenýry, pohledy a dobroty k jídlu v místním kiosku. Závěr výletu byl věnován pohybovým a hlasovým aktivitám na dětském hřišti. Mimo několika hlubokých dýchacích zastávek na zpáteční cestě, které měly zabránit a zabránily nejhoršímu, se nikomu nic zlého nestalo.

Mgr. Dagmar Petrovajová | 23.05.2018 v 16:03

Naši nejmladší fotbaloví BORCI!

Ve čtvrtek 17. 5. si naši nejmladší fotbalisté poměřili svůj hráčský um s dalšími třemi týmy v okresním kole McDonald´s Cupu. Heroickým výkonem v hustém a vytrvalém dešti vybojovali historicky nejlepší umístění v této soutěži - 3. místo! Obrovská gratulace!

Mgr. Jiřina Divišová | 22.05.2018 v 23:17

Přírodopisná poznávací soutěž

Ve čtvrtek 17. května se konalo již tradiční školní kolo přírodopisné poznávací soutěže. Zúčastnili se ho žáci 3. – 9. ročníku. Jejich úkolem bylo poznat co nejvíce druhů předložených rostlin a živočichů z naší přírody – např. břízu, smrk, borovici, modřín, kopretinu, jetel, lišku, havrana, strakapouda, roháče, čejku a mnoho dalších zástupců naší fauny a flóry. Vítězové postupují do dalšího kola, které se koná 7. června v Pardubicích. Druháčci, kteří si letos „poznávačku“ vyzkoušeli nanečisto, budou mít šanci zabodovat v okresním kole v příštím školním roce.

Mgr. Jana Nováková | 18.05.2018 v 22:34

Páťáci obdivovali krásy Prahy

Ve čtvrtek 10. 5. zavítali žáci 5. třídy do víru našeho velkoměsta. Pro některé z nich to byla návštěva první, a tak měli co obdivovat. Naše trasa v Praze začínala jízdou metrem směrem na Vyšehrad. Zde jsme si prohlédli mnoho zajímavých památek. Velký dík patří naší milé průvodkyni Báře Jozlové, která se nás ujala a seznámila s tamní historií. Odtud jsme přejeli k Národnímu divadlu a pokračovali pěšky směrem ke Karlovu mostu a starobylými uličkami pak ke Staroměstskému náměstí. Na zastávku v McDonaldu se všichni těšili snad nejvíce. Zde se každý bez výjimky posilnil, a tak jsme mohli pokračovat k Václavskému náměstí. Odtud jsme již zamířili k hlavnímu nádraží a ke svým domovům.

Mgr. Eva Moravcová | 13.05.2018 v 11:11

Zájezd do Anglie 2018

Žáci druhého stupně naší školy strávili první květnový týden ve Velké Británii. Skupina 25 žáků cestovala s pedagogickým doprovodem a CK Kalousek & Williams přímo do hlavního města – Londýna, kde je ubytovaly hostitelské rodiny. Během zájezdu jsme obdivovali nejznámější londýnské památky: Tower Bridge, Tower of London, HMS Belfast, Millenium Bridge, katedrálu sv. Pavla, Westminster Abbey, Big Ben, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, čínskou čtvrť a vše jsme zakončili panoramatickým pohledem z kabinky London Eye. Na našich cestách jsme nevyužívali pouze luxusní autobus cestovní kanceláře, ale vyzkoušeli jsme si i jízdu londýnským metrem nebo plavbu lodí po řece Temži. Kromě Londýna jsme navštívili slavné univerzitní město Cambridge, zábavný park Chessington nebo královský palác Hampton Court. Z celého zájezdu jsme si díky paní průvodkyni odvezli mnoho nových informací o Anglii a také mnoho příjemných zážitků z navštívených míst a pobytu v britských rodinách.

Mgr. Vladimíra Bryndová | 11.05.2018 v 09:39

Vaření se špetkou angličtiny

V šestém ročníku jsme se v anglickém jazyce učili o jídle. Žáci se naučili vyjádřit určité množství jídla, sepsat nákupní lístek a v neposlední řadě napsat anglicky recept včetně ingrediencí a pracovního postupu. A protože vše zvládli velmi dobře, odměnou jim bylo opravdové vaření v naší cvičné kuchyni. Během dvou vyučovacích hodin si společně uvařili bramboráky, hamburgery a palačinky. Jak se jim jednotlivá jídla povedla a jak byli při vaření šikovní, je zachyceno na fotografiích ve fotogalerii.

Mgr. Petra Burcalová | 10.05.2018 v 14:53

Orientační běh v květnu

V pátek 4.května se děti z 1., 2. a 3. třídy zúčastnily opravdového tréninku v orientačním běhu.

Mgr. Monika Bláhová | 10.05.2018 v 11:01

McDonald´s cup

Ve středu 9. května se žáci 1. stupně zúčastnili okrskového kola fotbalového turnaje McDonald´s cup v Sezemicích. Starší "Jeleňáci" ze 4. a 5. třídy se umístili na 5.- 7. místě. Mladší „Paroháči“ z 1. až 3. třídy ve své kategorii zvítězili a postoupili do okresního kola. Gratulujeme!!!

Mgr. Jana Povodová | 09.05.2018 v 16:31

Normální je NEKOUŘIT

Pondělí 30. 4. jsme ve třetím ročníku využili k realizaci programu podpory zdraví a prevence kouření NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT.

Mgr. Jiřina Divišová | 02.05.2018 v 15:45

Dopravní hřiště (4. a 5. třída)

Ve středu 2.5. byli žáci 4. a 5. třídy na dopravním hřišti ve Vysokém Mýtě, kde svými znalostmi a schopnostmi usilovali o získání PRŮKAZU CYKLISTY.

Mgr. Dagmar Petrovajová | 02.05.2018 v 12:48

Naše třída, naše společnost- projekt ve 4. třídě

Cílem projektu bylo zopakovat a upevnit si vědomosti o demokratickém státním zřízení, práva a povinnosti občanů. Žákům byl vysvětlen pojem rasismus, rasová nesnášenlivost. Byli motivováni k umění respektovat odlišnosti a přijímat je jako jev. Projekt podporoval u žáků vytváření pozitivního sebepojetí a skupinové identity. Čtvrťáci měli možnost dozvědět se více o sobě i ostatních spolužácích. Žáci pracovali ve skupinách, byli vedeni k toleranci, diskusi, konsenzu, naslouchání, ohleduplnosti a respektování druhých.

Mgr. Dagmar Petrovajová | 30.04.2018 v 09:43

JELENSKÝ KOLOVRÁTEK II

Recitační soutěž JELENSKÝ KOLOVRÁTEK pokračovala druhým kolem, do kterého postoupili vždy dva nejlepší z prvního kola soutěže naší i ostřetínské školy. Vystoupení měla výbornou úroveň a probíhala v přátelské atmosféře. Soutěžící si nakonec odnesli nejen diplom, ale i pěkné ceny a obrovskou pochvalu. Přejeme jim mnoho dalších úspěchů!

Mgr. Jiřina Divišová | 27.04.2018 v 13:07

« Předchozí 1 2 3 4  …  Další »

Rychlé kontakty

Mapa umístění školy v ČR

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74

E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235

Další kontakty

Škola On-line

Školní akce

Momentálně nejsou naplánovány žádné školní akce.

Finalista sCOOLweb 2016