Ohlédnutí za sportovními akcemi 1. stupně
V nedávné době se žáci a žákyně 1. stupně zúčastnili fotbalového turnaje škol McDonald´s Cup, který letos organizovala ZŠ Moravany. Dále jsme letos poprvé přijali pozvání ZŠ Horní Ředice na přátelský turnaj ve florbalu. Více se dozvíte po rozkliknutí článku a nahlédnout můžete též do fotogalerie.
V pátek 30. 4. se vypravili naši mladí fotbalisté a dvě fotbalistky společně s asistenty Alenou Poláčkovou a Pavlem Klapalem na fotbalový turnaj škol McDonald´s Cup, který letos organizovala ZŠ Moravany. Děkujeme AFK Horní Jelení za zajištění dopravy (panu Pospíšilovi) a velice děkujeme také trenérovi panu Jakubu Hlavovi za doprovod a podporu našich hráčů. Týmy bojovaly jako obvykle ve dvou kategoriích. A - žáci 1.-3. ročníku a B - hráči ze 4.-5. ročníku.
Postupně se střetly s družstvy ze ZŠ Horní Roveň (1.-3. roč.), ZŠ Holubova, Holice, ZŠ Sezemice a ZŠ Dašice. V kategorii A vybojoval náš tým, ve kterém se prostřídali Marek Chaloupka, Tomáš Michálek, Adam Šrajer, Filip Vozábal, Vojtěch Jasanský, Milan Novotný, Samanta Novotná, Věrka Sychrová, Jan Chára a Adam Vosáhlo, krásné férové 2. místo.
V kategorii B za naši školu bojovali David Chalupnik, Filip Homolka, Radek Kubišta, Daniel Petružálek, Broňa Syrový, Štěpán Šejnoha, Tonda Sychra, Marek Hlava, David Homolka, Ruvym Hyrliana, Vítek pospíšil a Max Scheffer. Tady byla situace nerozhodná až do posledního zápasu. Trenér, oba asistenti i učitelé z ostatních škol, a hlavně sami hráči pozorně sledovali tabulku s výsledky a počítali každou branku. Po odehrání posledního zápasu bylo jasné, že na počet branek jsme první a postupujeme do Pardubic. Naši kluci už se radovali a přijímali gratulace od soupeřů. Paní asistentka šla vyfotit tabulku s výsledky, abychom se úspěchem pokochali i ve škole, ale tabulka již vyvěšena nebyla. Následně přišla studená sprcha. Při vyhlášení výsledků bylo oznámeno, že naši kluci skončili na druhém místě a první se umístil domácí tým. Náš pedagogický doprovod i pan trenér tento výsledek rozporovali, organizátoři však trvali na svém a odkazovali se tabulku výsledků, která ovšem podle všech našich svědků neodpovídala skutečnosti. Takže stříbrné medaile byly bohužel tentokrát obestřeny pachutí neférovosti a podvodu. Kluci přijeli velice zklamaní i rozhořčení ne z druhého místa (pokud by odpovídalo výsledkům), ale z jednání organizátorů, pocitu křivdy a nefér jednání dospělých. Po konzultaci s asistenty a panem trenérem jsem si řekla, že to tak nemůžeme nechat, a podala písemný protest, který projednávala OR AŠSK Pardubice. Díky svědectví učitelů z ostatních škol (zejména paní učitelce ze ZŠ Holubova, Holice a písemnému vyjádření pana Hlavy) nakonec asociace rozhodla tak, že postoupí oba týmy – Horní Jelení i Moravany. V okresním kole, v konkurenci pardubických škol, fotbalové školy Ohrazenice apod., se nakonec naši hráči umístili na předposledním místě. Přesto dostali obrovskou pochvalu hlavně za nasazení, smysl pro tým a férovou hru. Chtěla bych za naši školu velice poděkovat panu Jakubu Hlavovi, že si udělal čas, uvolnil se ze zaměstnání a naše hráče i hráčky společně s asistenty podporoval na obou akcích. Děkuji také, že i on písemně reagoval na neprůhledné vyhodnocení výsledků v okrskovém kole. Přála bych si, aby v dalších ročnících šlo hlavně o hru, aby si hráči i hráčky naplno vychutnali atmosféru sounáležitosti, vzájemné podpory a radosti.
Mgr. Jiřina Divišová | 03.06.2026 v 13:55
Rychlé kontakty

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74
E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235



