Výlet 1.A, 1.B, 2.B do Obory Žleby a na zříceninu hradu Svojšice
Za krásného počasí jsme se vydali na výlet do Obory Žleby, kde na nás čekalo mnoho zajímavých zážitků. Hned na začátku jsme si mohli zblízka prohlédnout a dokonce i pohladit ježka a vidět zblízka netopýra, který jí červíky. Velkým zážitkem bylo také setkání s dravými ptáky. Každý si mohl vyzkoušet, jaké to je držet na ruce káně harrisovo, Harrinku.
Nad našimi hlavami pak létaly poštolky, sýček, káně i majestátní sup. Právě sup pobavil všechny návštěvníky tím, že uměl zamávat pařátem.
Součástí programu byla také střelba z kuše, při které si mnozí vyzkoušeli svou přesnost a šikovnost. Po skončení ukázek jsme se prošli v okolí zámku Žleby.
Poté jsme se přesunuli na zříceninu hradu Svojšice. Vybaveni baterkami jsme prozkoumali starou komnatu a objevili tajný vchod. Podle místních pověstí tato chodba spojovala hrad Svojšice s nedalekým zámkem Choltice.
Zbytek času jsme strávili na hřišti, kde byly prolézačky, lezecká stěna i fotbalové hřiště. Každý si zde našel zábavu podle svého gusta.
Celý výlet se velmi vydařil.
Mgr. Eva Kafková | 17.06.2026 v 05:30
Rychlé kontakty

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74
E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235



