Užitečné odkazy

Pokud jste se ve škole setkali s nevhodným chováním některých žáků a chcete toto anonymně ohlásit, můžete tak učinit zde. Aplikace Nenech to být umožňuje předejít rozsáhlejším problémům v kolektivu. Na stránkách www.nntb.cz si můžete stáhnout i mobilní apilkaci a získat další informace.

Pod odkazem www.tablexia.cz najdete informace k aplikaci pro tablety, která je určena pro žáky s dyslexií z druhého stupně základní školy. Cílem aplikace je formou her a cvičení trénovat schopnosti, které jsou dyslexií nejvíce oslabené. 

Jak vybrat správnou aktovku vám poradí materiál od MUDr. Švadlenkové – KHS Pardubice – leták na školní brašny, který vytvořily pracovnice Zdravotního ústavu Praha. Najdete jej zde.

Pod následujícím odkazem najdete článek týkající se hráčství přes internet u dětí a dospívajících. Byl zpracován   ve spolupráci se sdružením Sananim, MUDr. Nešporem a Linkou bezpečí a  obsahuje mnoho praktických informací, využitelných jak pro rodiče, tak pro pedagogy i samotné problémové hráče.Odkaz

V 10.čísle časopisu 100+1 ZAHRANIČNÍ ZAJÍMAVOST byl uveřejněn článek o nevhodnosti podávání energetických nápojů dětem. Článek najdete zde.

Na portálu bezpečně-online je uveřejněn článek Téma měsíce – deset nástrojů rodičovské kontroly pro ochranu dětí online. Najdete jej zde.

 Linka bezpečí vydala publikaci zaměřenou na online aktivity dětí a dospívajících a důsledky, které na jejich život i vývoj mohou mít. Cílem puklikace je  předat čtenářům nejen obecné informace, či odborné závěry, ale seznámit je také s příklady z praxe a přinést inspiraci pro výchovné či vzdělávací působení. Publikaci najdete zde.

Umíte dítěti doporučit počítačovou hru? Nakonec snad každé dítě v určitém věku hraje počítačové hry, bylo by bláhové to vytěsňovat nebo se snažit to napravovat. Dobré je ale dítěti doporučit takovou, která neškodí, naopak může i něco užitečného rozvíjet. Takový servis nabízí rodičům i pedagogům nyní Scio na webu Jakouhru.cz. Hry jsou tříděné podle věku a jsou hodnoceny podle několika aspektů.

Občanské sdružení Tereza zprovoznilo zajímavý web s názvem Jděteven!cz,
který nabízí rejstřík aktivit vhodných pro pobyt dospělých (rodičů, ale např. i pedagogů) s dětmi v přírodě. Vyhledávat hry můžete podle věku dětí, venkovního prostředí, délky pobytu, ale také podle počasí. Častý pobyt dětí v přírodě podle odborných studií zlepšuje například koncentraci dětí.

Rychlé kontakty

Mapa umístění školy v ČR

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74

E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235

Další kontakty

Škola On-line

Školní akce

Třídní schůzky
úterý 19.11.2019 od 16:00

Exkurze do planetária
středa 20.11.2019 od 09:00

Volno z rozhodnutí ředitele školy
pátek 22.11.2019 od 07:55

Další školní akce

Finalista sCOOLweb 2016