Vítejte na webu ZŠ Horní Jelení

Lyžařský kurz 2023 - první fotografie

Foto z alba u článku I přes původní lapálie s počasím je naše sjezdovka stále v provozu a my každý lyžujeme :-). Odpolední program je doplněn soutěžemi, které probíhají uvnitř penzionu i v jeho okolí. Zde je první várka fotografií z našeho kurzu.

Mgr. Jana Nováková | 18.01.2023 v 00:52

PF 2023

Foto z alba u článku Přejeme všem žákům, zaměstnancům, rodičům a přátelům školy pohodové vánoční svátky a klidný a úspěšný nový rok.

Ing. Pavla Nádeníková | 22.12.2022 v 12:04

Vánoční zpívání

Foto z alba u článku Děkujeme všem žákům z prvního stupně, kteří se zapojili do vánočního zpívání a navodili ve škole krásnou předvánoční atmosféru.

Ing. Pavla Nádeníková | 22.12.2022 v 10:27

Agyslingua 2022 - jazyková soutěž

Foto z alba u článku Dne 14. 12. 2022 se na soukromé střední škole AGYS v Pardubicích konal již 13. ročník soutěže v anglickém jazyce. Pro naši školu to však byla premiéra, které se zúčastnili Robert Spilka v kategorii A2 a Štěpán Špelda v kategorii B1. Kategorie odpovídaly jazykovým úrovním dle společného evropského referenčního rámce a žáci si vyzkoušeli zkrácené zkoušky Cambridge dané úrovně. Robert si poměřil své znalosti a dovednosti s celkem 38 soupeři a umístil se ve druhé polovině výsledkového pořadí. V kategorii B1 byla konkurence téměř dvojnásobná. Štěpán obsadil krásné 20. místo z celkového počtu 60 soutěžících. Oběma chlapcům gratulujeme a přejeme jim spoustu dalších úspěchů nejen v anglickém jazyce.

Mgr. Petra Burcalová | 20.12.2022 v 22:31

Návštěva mimozemské civilizace

Foto z alba u článku Děti z 1. třídy mezi sebou přivítaly mimozemšťana, který havaroval mezi planetami a spadl na naši zeměkouli. Uvítal je dopisem a poprosil je, aby mu ukázaly, jak se má pohybovat všemi směry. Jak jim to všem společně šlo - můžete vidět ve fotogalerii.

Mgr. Eva Kafková | 20.12.2022 v 13:09

Půjdem spolu do Betléma

Foto z alba u článku Naši prvňáčci byli zpátky v mateřské školce. Pozvaly je jejich bývalé paní učitelky na vánoční představení s názvem Půjdem spolu do Betléma. Při té příležitosti si pak pohráli s mladšími kamarády a zavzpomínali na čas, kdy sem chodili denně.

Mgr. Eva Kafková | 16.12.2022 v 13:15

Nejkrásnější vánoční ozdoba

Foto z alba u článku Na 1. stupni proběhla soutěž s vánoční tématikou. Žáci měli doma vlastnoručně vyrobit ozdobu. Společně ji pak pověsit na stromeček. Děti si spolu zazpívaly koledy a obdivovaly výrobky ostatních. Vybrat tu nejlepší bylo opravdu těžké.

Mgr. Eva Kafková | 13.12.2022 v 13:47

Soutěžit v angličtině nás baví!

V prosinci se každoročně koná v Prvním soukromém jazykovém gymnáziu v Hradci Králové jazyková soutěž Basic Lingua. Naši školu letos reprezentovali celkem čtyři žáci. V kategorii 8.- 9. ročníků soutěžili Štěpán Špelda a Adéla Sithová, kategorii 6.- 7. ročníků zastupovali Kateřina Kaplanová a Filip Jarý. Soutěž se skládala ze dvou částí: písemná část (poslech, čtení) a ústní část (popis a srovnání obrázků, myšlenková mapa). Bodové hodnocení bylo velmi těsné, konkurence převážně hradeckých škol byla silná. Naši žáci se umístili ve druhé polovině. Více než umístění si ceníme zkušeností ze soutěže a porovnání svých jazykových dovedností s vrstevníky mimo naši školu. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Petra Burcalová | 13.12.2022 v 01:43

Klíčování

Foto z alba u článku Klíčování je program pro žáčky druhé třídy, který navazuje na Pasování prvňáčků na čtenáře. I letošní druháčci navštívili 8. prosince hornojelenskou knihovnu, aby si poslechli popletenou pohádku tety Běty, pohráli si s písmenky a vytvořili svoji první knížku. Akce se jim moc líbila a určitě se budou rádi do knihovny vracet, aby si vypůjčili něco hezkého ke čtení.

Mgr. Jana Povodová | 09.12.2022 v 15:13

Laboratorní cvičení z chemie

Foto z alba u článku V měsíci listopadu prováděli žáci osmých tříd své první laboratorní cvičení. Fotodokumentaci můžete zhlédnout v galerii.

Mgr. Jiří Daněk | 05.12.2022 v 13:20

Výlet za tradicemi Vánoc

Foto z alba u článku V pátek 2. prosince se prvňáčci a čtvrťáci vypravili na exkurzi do skanzenu v Krňovicích. Žáci si prohlédli dřevěné chaloupky a jejich vánoční výzdobu. Dozvěděli se, jaké byly vánoční zvyky, tradice a výzdoba před sto lety. Exkurzi zakončili návštěvou Třebechovického muzea betlémů. Proboštův betlém je jediným betlémem v České republice prohlášeným za národní kulturní památku. Exkurze se dětem velmi líbila a vánočně je naladila.

Mgr. Eva Kafková | 03.12.2022 v 08:01

Adventní výlet

Foto z alba u článku 30.listopadu navštívily druhá a obě třetí třídy zámek v Hrádku u Nechanic. Děti si prohlédly vánočně vyzdobené interiéry a dozvěděly se spoustu zajímavých informací o životě rodu Harrachů a adventních a vánočních zvycích, které se zde dodržovaly.

Mgr. Jana Povodová | 01.12.2022 v 20:21

Výsledky soutěže Bobřík informatiky

Foto z alba u článku I v letošním roce se žáci od čtvrté do deváté třídy zúčastnili soutěže plné logických úloh. Soutěž je rozdělena do kategorií Mini (žáci 4. a 5. ročníku), Benjamin (žáci 6. a 7. ročníku) a Kadet (žáci 8. a 9. ročníku). Úspěšnými řešiteli se stali všichni, kteří v soutěži získali minimálně 120 bodů.

Ing. Pavla Nádeníková | 25.11.2022 v 11:44

Měření a vážení v 5. třídě

Foto z alba u článku Někteří páťáci dnes nezvolili tvoření v adventních dílnách, ale hrdinně vytrvali ve výuce. Aby nelitovali, využili jsme hodin matematiky k praktickým činnostem - vážení, měření, zapisování do tabulek, převody, narazili jsme již i na desetinná čísla a zlomky. Žáci si udělali představu, kolik váží některé předměty z jejich života, jak těžký nosí školní batoh, jakou výšku a šířku má jejich lavice, atd.

Mgr. Jiřina Divišová | 16.11.2022 v 13:12

Akce školního parlamentu

Foto z alba u článku Ve školním roce 2022/2023 začal školní parlament pracovat na plné obrátky. Od října jsme měli již několik schůzek, na kterých plánujeme různé akce. V měsíci říjnu jsme navštívili pana starostu Petra Tupce, který nás seznámil s chodem našeho města a zodpověděl všechny otázky parlamenťáků. Byl potěšen zájmem dětí o dění v obci. Další akcí školního parlamentu byly vánoční dílny, na kterých se vyráběly různé vánoční dekorace. Do této akce se zapojili nejen parlamenťáci, ale také ostatní žáci, kteří projevili zájem tvořit a pomáhat. Výtěžek z prodaných výrobků totiž poputuje na čtyřletého Péťu Málka, který se narodil s genetickým onemocněním Achondroplázií (trpaslictvím). Další plánovanou událostí je „Den bez aktovek“. Dále bychom chtěli navázat spolupráci s Domem s pečovatelskou službou Simeon prostřednictvím čtenářských chvilek.

Mgr. Eva Moravcová | 16.11.2022 v 11:20

« Předchozí 1 2 3 4 5  …  Další »

Rychlé kontakty

Mapa umístění školy v ČR

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74

E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235

Další kontakty

Škola On-line

Školní akce

Zápis do 1. ročníku
pátek 14.04.2023 od 12:30

Další školní akce

sCOOLweb 2016