Projekt Edison 2018

Projekt Edison, který na naší škole proběhl v týdnu od 17. 9. do 21. 9., naprosto naplnil vize a cíle Evropského dne jazyků (26. 9.), který jsme tímto projektem oslavili. Během jednoho týdne se žáci seznámili s pěti mladými vysokoškolskými studenty odlišných kultur a národností, s jejich zvyky a tradicemi, učili se toleranci, nebát se odlišného a odbourávat mezikulturní bariéry.

Mezi stážisty byli dva studenti z Jordánska, po jednom studentovi z Turecka a Gruzie a jedna studentka z Indie. Všichni postupně navštívili jednotlivé třídy a žáci tak měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si své jazykové dovednosti, neboť prezentace a veškerá komunikace probíhala v angličtině. Naši žáci si pro hosty připravili předtančení, učili je česká slova a díky hostitelským rodinám se stážisté zapojili i do všedních stereotypů života rodiny. Na každé odpoledne byl pro stážisty připraven program, ve kterém si například vyzkoušeli jízdu na koni, společně si zahráli bowling nebo ochutnali kávu z Frolíkovy pražírny kávy.

Tento neobvyklý týden si žáci velmi užili, někteří získali nové přátele, všichni okusili kousek ze života zemí, do kterých se možná nikdy ani nepodívají. Nedílným přínosem této akce byla také motivace žáků k učení se anglického jazyka, neboť dobrá znalost angličtiny nám otevírá dveře ke studiu v zahraničí, k cestování či k získání lepší pozice na pracovním trhu.

Na závěr bych velmi ráda poděkovala hostitelským rodinám za jejich pohostinnost a péči, kterou studentům poskytly a alespoň na okamžik jim nahradily jejich rodiny, které jsou tisíce kilometrů vzdálené. Velký dík patří také našim kolegyním, které pro studenty na každý den připravily čerstvý domácí moučník a dále našim kuchařkám, které se snažily vyjít vstříc všem požadavkům zvláštní stravy našich stážistů.

Fotogalerie k tomuto článku

Mgr. Petra Burcalová | 27.09.2018 v 07:46

Rychlé kontakty

Mapa umístění školy v ČR

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74

E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235

Další kontakty

Škola On-line

Školní akce

Přírodovědná soutěž
pondělí 20.05.2019 od 08:30

Ekocentrum Huslík
středa 22.05.2019 od 08:00

Škola nanečisto podruhé
středa 22.05.2019 od 15:30

Další školní akce

Finalista sCOOLweb 2016