Vítejte na webu ZŠ Horní Jelení

Střípky z 1. B

Foto z alba u článku Střípky z 1. B Podzim je tady, tak jsme si namalovali podzimní listí. Listí bylo dost, abychom vyzdobili okna nejen ve třídě, ale třeba i doma. Páťáci nás upozornili, že na školní zahradě se objevily stopy po školních skřítcích. Našli jsem jejich jídelnu, domeček, pokojíček a skřítka z listí. Abychom se o nadcházejících dlouhých večerech nenudili, zašli jsme do knihovny. Seznámili jsme se s paní knihovnicí a všichni jsme si půjčili knížku dle vlastního výběru. Ve škole jsme pilní žáci, zasloužíme si jedničku. Každý jsme si ji sestavili z geometrických tvarů.

Mgr. Radka Bednářová | 27.09.2023 v 19:39

Británie s Britem

Foto z alba u článku Dne 26. 9. slavíme Evropský den jazyků. Je to den, který nám připomíná jazykovou rozmanitost Evropy, nabádá a motivuje mladé i starší k učení se cizím jazykům. My jsme tento svátek oslavili zábavně-vzdělávacím programem Británie s Britem. Během jedné vyučovací hodiny měly děti možnost naposlouchat si angličtinu rodilého mluvčího Niela, interaktivními aktivitami si rozšířily povědomí o životě v Británii, tradičních jídlech, nejoblíbenějším sportu a dalších věcech typických pro Velkou Británii. To vše formou soutěže mezi jednotlivými třídami. Ochutnávku z programu najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petra Burcalová | 27.09.2023 v 10:30

Zdravá svačinka do školy 1. B

Foto z alba u článku Prvňáčci si sami udělali zdravou svačinku do skleničky nebo ovocný špíz.

Mgr. Radka Bednářová | 18.09.2023 v 19:29

Škola v lese

Foto z alba u článku Společné seznamování s novými žáky 1.třídy začalo v letošním školním roce pod názvem Škola v lese. Celý první stupeň se vydal do lesa. Starší žáci 5. a 4. třídy se ochotně ujali mladších spolužáků a společně si povídali a stavěli domečky z přírodnin. Snažili se rozpoznat druhy stromů a jejich plody.

Mgr. Eva Kafková | 18.09.2023 v 13:38

Škola v lese, piknik a kravičky - 1. B a 5. třída

Foto z alba u článku Všechny děti a učitelé z prvního stupně jsme se ráno sešli v lese za školou, abychom viděli, kolik nás je. Je nás hodně. Bylo prima, že jsme se potkali i s kamarády z jiných tříd. Nás prvňáčků z béčka se ujali žáci páté třídy a společně jsme se vydali hledat lesní plody. Tento úkol jsme zvládli hravě a ještě jsme našli pár hub. Další úkoly nás čekaly u koupaliště, kde jsme si mimo jiné uspořádali společný piknik a pohráli jsme si na dětském hřišti. Posilněni dobrou svačinkou od maminky jsme došli až do kravína. Kravičky se nás bály, ale nechaly se nakrmit. Cesta zpátky byla v tom horku trochu úmorná. Díky dětem z páté třídy, které si s námi po cestě vykládaly, nám to uteklo. Děkujeme, páťáci, a těšíme se na další školní akci! S pozdravem prvňáčci z béčka

Mgr. Radka Bednářová | 13.09.2023 v 21:15

První týden v 1.B

Foto z alba u článku Na fotkách uvidíte: taneček - pravá a levá ruka, modelování - stonožka Agáta, školní kuchyňka - pokus tančící rozinky, Živá abeceda - řádek a sloupeček, strašidelná návštěva sklepa s panem školníkem (jen pro odvážné), scénky - správné a špatné zdravení, vyrábění jmenovek.

Mgr. Radka Bednářová | 10.09.2023 v 12:18

Plavecký výcvik 1. A, 1. B a 3. třída

Foto z alba u článku Prvního letošního plaveckého výcviku v bazénu ve Vysokém Mýtě se zúčastnili i prvňáčci.

Mgr. Radka Bednářová | 09.09.2023 v 19:15

Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024

Foto z alba u článku Letos jsme naše milé žáky přivítali ve škole až 4. září. Největší trému měli zřejmě prvňáčci, ale vše zvládli výtečně také díky podpoře svých rodičů a příbuzných, kteří je v tento významný den doprovodili. Všem žákům, rodičům i zaměstnancům školy přejeme aktivní, ale zároveň klidný a bezproblémový rok.

Mgr. Jiřina Divišová | 04.09.2023 v 11:52

Slavnostní předání vysvědčení žákům 9. ročníku

Foto z alba u článku Poslední den školní docházky si naši deváťáci užili jak se patří.

Mgr. Jiřina Divišová | 30.06.2023 v 18:47

Výlet osmých tříd do Hořic

Foto z alba u článku Žáci osmých tříd vyjeli na třídenní školní výlet do kempu Alegro v Hořicích v Podkrkonoší. Výlet trval od 26. do 28. června 2023 a přinesl nám spoustu nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Zuzana Krejčí | 29.06.2023 v 13:23

Ochrana člověka za mimořádných situací – první stupeň

Foto z alba u článku Dne 22. června 2023 se také žáci prvního stupně naší školy zapojili do projektu zaměřeného na ochranu člověka v nečekaných situacích, které mohou nastat v našich životech. A tak na určených stanovištích v budově naší školy plnili praktické i teoretické úkoly, povídali si o nebezpečných situacích a hráli hry na toto téma. Díky tomuto projektu získali nové dovednosti a znalosti k poskytnutí první pomoci a vhodnému chování v silničním provozu.

Mgr. Jitka Kaisrlíková | 26.06.2023 v 14:46

Přednáška o včelách 3.B

Foto z alba u článku V úterý 13. června se uskutečnila přednáška o včelkách, kterou si pro nás 3. B připravila paní Zdeňka Tesařová s dcerkou Eliškou. Přednáška probíhala na naší školní zahradě zábavnou formou s praktickými ukázkami. Děti byly do programu zapojeny díky různým pomůckám, obrázkům a včelařskému vybavení. Dozvěděli jsme se vše o významu opylení rostlin, o životě v úlu, jak se chovat ke včelám v přírodě, jak vzniká med, a také jak si vytáhnout bezpečně žihadlo. Skvěle připravenými aktivitami jsme si vyzkoušeli práci včelek při sběru nektaru a uvědomili si význam medu pro naše zdraví. Paní chovatelka odpovídala na mnoho zvídavých otázek a nakonec odměnila všechny děti skleničkami s medem. Moc děkujeme!

Mgr. Jitka Kaisrlíková | 26.06.2023 v 13:39

Projekt Ochrana člověka za mimořádných situací – „Bezpečí je v našich rukou!“

Foto z alba u článku Dne 22. června 2023 se žáci druhého stupně naší školy zapojili do projektu zaměřeného na ochranu člověka v nečekaných situacích. Na stanovištích v lese se pohybovali a plnili praktické i teoretické úkoly.

Mgr. Jana Nováková | 23.06.2023 v 10:16

Pasování na čtenáře

Foto z alba u článku  Všichni prvňáčci se od začátku školního roku snažili naučit jednotlivá písmenka, číst první slova a věty. . Ve spolupráci s místní knihovnicí paní Janou Pechovou se dne 16.6.2023 uskutečnilo pasování na čtenáře. Za účasti rodičů, paní ředitelky a paní zástupkyně předvedli žáci v obřadní síni krátké recitační pásmo, doprovozené hrou na flétnu. Potom každý jednotlivě předvedl svoje dovednosti při čtení pohádky. Společně složili slib čtenáře, pak je král Petr se svým šaškem pasovali mečem na čtenáře. Jako ocenění dostal každý žák knihu, průkazku do knihovny, pamětní list. Ve škole si druhý den pochutnali na perníkovém klíči.

Mgr. Eva Kafková | 22.06.2023 v 17:11

Projektové dopoledne na gymnáziu v Holicích

Foto z alba u článku Další návštěva našich žáků na gymnáziu v Holicích

Mgr. Pavel Kleisner | 20.06.2023 v 20:56

« Předchozí 1 2 3 4  …  Další »

Rychlé kontakty

Mapa umístění školy v ČR

Základní škola Horní Jelení, příspěvková organizace
Kolářského 414
Horní Jelení, 533 74

E-mail: info@zshj.cz
Telefon: 464 601 235

Další kontakty

Škola On-line

Školní akce

Ukázka dravých ptáků
pondělí 02.10.2023 od 10:15

Další školní akce

sCOOLweb 2016